Welcome to Vivarch Enrichment Group of Companies

HomeTrack Record & Achievements

Track Record & Achievements

2012 Singapore Youth Festival

Anglo Chinese School (Junior)

Silver
2012 Singapore Youth Festival

St. Anthony’s Canossian Primary School

Silver
2012 Singapore Youth Festival

Woodgrove Primary School

Silver
2012 DanceWorks!

Anglo Chinese School (Category 1)

Champion
Most Supported Team
Best Choreography
2011 DanceWorks!

Yishun Primary School (Category 1)

1st Runer Up
Best Dancer
Most Energetic Group
2011 DanceWorks!

Woodgrove Primary School (Category 1)

2nd Runner Up
2011 DanceWorks!

Yishun Primary School (Category 1)

2nd Runner Up
2010 Street Bliss!

Yishun Primary School (All-Boys Dance Competition)

Champion
2010 DanceWorks!

Yishun Primary School (Category 1)

1st Runner Up
2010 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

Anglo-Chinese School (Junior)

Bronze
2009 DanceWorks!

Yishun Primary School (Category I)

Champion
2009 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

Christ Church Secondary School

Silver
2009 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

Si Ling Secondary School

Silver
2008 DanceWorks!

Yishun Primary School (Category I)

Champion
2007 DanceWorks!

Yishun Primary School (Category 1)

1st Runner Up
2007 City Dans 2007: Dance Bliss in the City (MOE Event)

Co-organizer

2007 North Zone Inaugural “Hip Hop Jam” with North View Primary School

Co-organizer & Sponsor

2007 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

Pei Cai Secondary School

Silver
2007 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

Si Ling Secondary School

Silver
2006 DanceWorks!

Parry Primary School (Category 1)

2nd Runner Up
2006 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

Parry Primary School

Bronze
2005 DanceWorks!

Parry Primary School (Category 1)

1st Runner Up
2005 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

Christ Church Secondary School

Bronze
2005 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

Admiralty Secondary School

Silver
2005 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

Bedok North Secondary School

Silver
2005 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

Bowen Secondary School

Gold
2005 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

St. Hilda’s Secondary School

Bronze
2004 DanceWorks!

Parry Primary School (Category 1)

1st Runner Up
2004 DanceWorks!

Qihua Primary School (Category 1)

2nd Runner Up
2004 DanceWorks!

Commonwealth Secondary School (Category 2)

2nd Runner Up
2004 Singapore Youth Festival (Central Judging for International Dance)

CHIJ (Katong) Primary School

Bronze
2004 SMU Urban Jive Open House
2003 DanceWorks!

Commonwealth Secondary School (Category 2)

2nd Runner Up
2003 DanceWorks!

Peicai Secondary School (Category 2)

Champion
2003 DanceWorks!

Peicai Secondary School (National Theme)

Champion
2002 DanceWorks!

Singapore Management University (Category 4)

Champion
2002 National Aerobics Competition

Woodgroove Primary School

2nd Runner Up
2001 DanceWorks!

Kent Ridge Secondary School (National Theme)

3rd Runner Up